Vítejte na našich nových stránkách Dortisimo.cz . Prosíme o strpení než vše doladíme a bude fungovat na 100%.Případně postřehy nám zašlete na office@dortisimo.cz

Dortisimo.cz s.r.o.

Prosecká 682/117 190 00, Praha 9
IČ: 24239241
DIČ: CZ24239241

Pečeme nebesky

besky2
Vítejte zpátky, moji milí. Od mé prvotiny, kuchařské knihy Vaříme nebesky přešel víc než rok. Byl to pro mě doopravdy rok intenzivní, během kterého jsem zažila mnoho životních změn a našla samu sebe. Skrz práci a sny jsem si uvědomila, co doopravdy chci.


Za tento čas jsem stihla odučit mnoho kurzu pečení i klasického vaření, absolvovala kuchařská vystoupění, zažila jsem setkání s vámi čtenáři a po tom všem jsem se jen utvrdila v tom, že navazujicí kniha Pečeme nebesky, musí uzřít světlo světa. Teď, kdy čtete tyto řádky a držíte v rukách moji druhou vysněnou knihu, věřte, že to pro mě znamená mnoho. Jedno je totiž o něčem mluvit a druhé je, to dokázat. Navíc je to kniha, která reprezentuje to, co miluji ze všeho nejvíc - sladké.

Skrze vybrané recepty vám chci poodhalit to, jak sladké vnímám já a jak moc si přeji, abyste ho viděli tak i vy. Někdy cukrařina může být opravdová alchymie, někdy je jednodušší než míchaná vajíčka. Ať jste začátečník nebo znalec, shodneme se asi všichni na jednom. Každý máme rádi pocit, když to prostě vyjde. Ten pocit, že čas strávený v kuchyni, nebyl zbytečný a že suroviny, úsilí a vše kolem nepřišlo nazmar. Právě proto se při pečení rádi opíráme o recepty s vědomím, že nás povedou do zdárného cíle. V tomto bodu jsem se často zasekla někdy i já. Cukrářské knihy jsou mnohokrát hezké, ale ne vždy fungují. A to je pro mě ta největší výzva, aby každý recept byl ten, který se vám povede a vy si s radostí nalistujete další. Ráda bych, aby Pečeme nebesky byla součástí vašich volných chvil, kdy máte čas, pohodu a chuť sladce relaxovat. Ráda bych abyste se těšili z pokroků, které uděláte a byli jste právě vy těmi, kteří připraví krásný dortík na jakoukoli oslavu.

Na mých cukrářských kurzech slyším často mnoho všetečných dotazů k pečení a většinou se opakují, což je pro mě skvělé, protože díky tomu vím, co vás opravdu trápí, zajímá a které postupové části jsou pro řadu z vás kritické. Doufám, že vám vše v této knize zodpovím a přes nesnáze se překlenete v pohodě a bez obtíží. Velmi detailní postup naleznete v unikátní podkapitole Masterclass. Je to v jednoduchosti popsaný celý můj 5 hodinový kurz do detailu jak slovem tak obrazem.

Knihu jsem rozřadila do 3 hlavních kapitol na Jednoduché nebeské pečení, Duely a Dorty. V první kapitole vám ukážu, že péct muže začít úplně každý, jsou v ní jednoduché dezerty, celosvětové stálice i oblíbené české klasiky, které, známe od babiček. S mým postupem zvládnete vše hravě a levou zadní. Druhá kapitola - Duely obsahuje sadu vizuálně podobných zákusků, které jsem postavila v pomyslném soubojovém duelu proti sobě a na vás je, abyste rozhodli, kdo je vítěz. Máte chuť a čas na francouzskou klasiku na makronky? Anebo dáte přednost rychlovce v podaní laskonek? Je to na vás! Třetí kapitola - Dorty poodhaluje tajemství všeho, co by měl nadšenec do cukrařiny o vysokých piškotech a dortech vědět. Různé kombinace a styly korpusů v provedení, které vás někdy možná i překvapí.

Prvotní myšlenka pro předloha pro tuto knihu vznikla už dávno. Myslím, že je to tak 15 let zpátky, když jsem jí ještě ve svých zápiskách nazývala anglicky „Besky bites“, volným překladem „Beskyné kousky“. Je to až úsměvné, jak čas rychle běží a vše se dynamicky mění, a nakonec, že opravdové, osudové plány a sny v nás zůstavají, dokud se nenaplní. Tak sněte chvilku spolu se mnou, okuste opět nebe na zemi a ať vám to peče! :-)

přihlaste se k našemu
NEWSLETTERU
Chcete dostávat novinky, akce a další informace přímo do emailu?
Přihlašte se k odběru.